TEPELNÁ ČERPADLA

JAK FUNGUJE TEPELNÉ ČERPADLO?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které odnímá teplo z okolí vytápěného objektu, a za pomocí vnější práce jej převádí na vyšší teplotu, která je použitelná pro vytápění a ohřev vody. Na stejném principu funguje například lednička, která odvádí teplo z výparníku ven. Jak přesně tepelné čerpadlo funguje závisí na tom, na jakém principu je stavěné (voda/vzduch, voda/voda).

PROČ SI POŘÍDIT TEPELNÉ ČERPADLO?

Uživatelé si tepelné čerpadlo primárně pořizují jako ekonomicky a ekologicky úsporný způsob vytápění. Díky tomu, že energii čerpáte z okolního prostředí, ušetříte na provozních nákladech, které jsou u tohoto způsobu vytápění významně nižší. Tento typ vytápění je navíc bezstarostný a téměř bezúdržbový.

Tepelné čerpadlo vduch/voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá k ohřevu vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody. Výhodou tohoto typu jsou nízké pořizovací náklady a jednoduchá instalace. Provoz je možný i bez realizace vrtů nebo plošných kolektorů, díky tomu se jedná o vhodnou variantu pro rodinné domy bez pozemku.

Tepelné čerpadlo voda/voda odebírá teplo ze spodní nebo geotermální vody. Čerpadlo načerpá vodu do výměníku, odebere z ní teplo a po ochlazení ji vrátí zpět do vsakovacího objektu. Jedná se o nejúčinnější typ tepelných čerpadel, protože dosahuje nejvyšších topných faktorů. Čerpadla voda/voda mohou sloužit i pro využití odpadního tepla v průmyslu.

VYTÁPĚCÍ SYSTÉM VÁM ZREALIZUJEME KOMPLETNĚ, OD NÁVRHU AŽ PO MONTÁŽ

stačí nám jen zavolat, o vše ostatní se postaráme